یکی از بهترین روش های آموزش به کودکان از طریق شنیدن داستان می باشد .که امروزه بسیاری از روانشناسان برای حل اختلالات کودکان از قصه درمانی استفاده می کنند  . ار طرف داستان های صوتی این امکان را به پدر و مادر ها می دهد که هر زمان که آنها توانایی خواندن داستان را ندارند فرزندان آنها بتوانند به قصه های صوتی گوش دهند و از داستان های آموزنده استفاده کنند.

هدف‌ آموزشی این داستان  :

سرگرمی

موش موشی و موش پرنسس تصمیم گرفتند در جنگل دور بزنند و سر و گوشی آب بدن آنها همچنانکه بازی میکردند و از گلهای زیبا لذت می بردند،موش پرنسس شروع کرد به جمع کردن گلهای روی تپه تا از آنها گردنبند زیبایی بسازد.

همینطور که موش موشک به بالای تپه می رفت تا گلها را به همراه پرنسس جمع کند، متوجه حضور خانم موشی شد که در نزدیک دریاچه کنار درخت چنار پیشبند خود را بسته و مشغول درست کردن ماست و پنیر است.

موش موشک به پرنسس اشاره کرد و اورا متوجه حضور خانم موشی کرد. آن ها تصمیم گرفتند به سراغ موش خانم بروند. سپس موش موشک از دور به او نگاه کرد و برای او دست تکان داد و صدایش زد و گفت:”سلام بر شما موش خانم تازه وارد! اسم من موش موشک هست من همراه دوستم موش پرنسس برای چیدن گلها اومدیم. ما تا حالا شما را در این جنگل ندیده بودیم. حتما شما تازه وارد هستید و از بوی پنیر و ماستی که درست می کنید معلوم است که شما یک آشپز ماهر هستید.”

موش خانوم که از حضور موشها بسیار تعجب کرده بود برای آنها دست تکان داد و آنها را به خوردن ماست و پنیردعوت کرد. موشها به سمت موش خانم رفتند . پس از خوردن ماست و پنیر تازه ، موش خانوم به آنها گفت:”من از سرزمین دور می آیم و تصمیم گرفتم در این جنگل خوش آب و هوا زندگی کنم”

موشها از موش خانوم خواستند تا به همراه آنها بیاید و با موشهای آن دهکده آشنا شود، آنها به سمت لونه ی خودشون حرکت کردند موش موشک فورا موش پیر را خبر کرد و با هم داخل لونه رفتند. موش پیر با دیدن خانوم موش مهربان بسیار مهمان نوازی کرد.

بعد هم تصمیم گرفتند جشن بزرگی به خاطر افتادن گربه ها درون دره بپا کنند. هر کسی برای شروع جشن مشغول کاری بود. خانم موشی مسئول درست کردن پنیر و ماست جدید تازه و خوشمزه بود. هر کدام از موش ها مشغول کاری بودند، جناب موش نزدیک خانومموشه شد و در مورد بچه جدیدش و کانون گرم خانواده خود برای آنها توضیح داد. همین طور که برای خانم موشی صحبت میکرد کمک او شیر و ماست را درون ظرف می ریخت، آقای موش بسیار از اخلاق ورفتارهای خانم موش خوشش آمده بود.ازش پرسید: “خانم موشه آیا شما این مکان را دوست دارید؟ دوست دارید که با ما زندگی کنید؟”

خانم موشه کهخیلی از کانون گرم خانواده آنها خوشش آمده بود تصمیم گرفت نزدیکی خونه اونها زندگی کند. او به خام موش گفت:”آرزوی شما چیه؟” خانم موش گفت:”دوست دارم کلبه زیبایی از گلهای رنگارنگ در این نزدیکی داشته باشم.”

موشها تصمیم گرفتند خانه ای زیبا برای اون بسازند، آنها به بیرون رفتند و به کمک بچه ها گل های زیبایی را جمع کردند. آقای موش برای خانم موش خانه بسیار زیبایی را درست کرد. خانم موش هم از او خیلی تشکر کرد و به او گفت:”امیدوارم بتوانم جبران زحمت شما را کنم حالا دوست دارم همانطور که شما آرزوی من را پرسیدید و من خانه ای از گل رز را پیشنهاد دادم و شما این خانه را به در نزدیکی لانه خودتان برای من درست کردید، شما هم به من آرزوی تان را بگویید، شاید من هم توانستم از پس آن برآیم.”

آقای موش خنده ای کرد و گفت:”آرزوی من ازدواج با شماست.” همه موش ها خندیدند و منتظر جواب خانم موش شدند.

پس از چند روز خانم موش پذیرفت که با او ازدواج کند و با آقای موش در یک خانه زندگی کنند. آنها تصمیم گرفتند خانه خانم موشی را که با گلهای زیبا ساخته شده را تزیین کنند وجشن عروسی زیبا وشادی را به پا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه