یکی از بهترین روش های آموزش به کودکان از طریق شنیدن داستان می باشد .که امروزه بسیاری از روانشناسان برای حل اختلالات کودکان از قصه درمانی استفاده می کنند  . ار طرف داستان های صوتی این امکان را به پدر و مادر ها می دهد که هر زمان که آنها توانایی خواندن داستان را ندارند فرزندان آنها بتوانند به قصه های صوتی گوش دهند و از داستان های آموزنده استفاده کنند.

زاغ سیاه در یک جنگل زاغی مسئول بود تا هرسال بین نقاط مختلف جنگل، خبر فرا رسیدن مسابقه کیک را پخش کن. باصدای قار قار زاغ سیاه، حیوان های جنگل متوجه می شدندکه بازهم مثل هرسال،زمان شروعبرگزاری جشن کیک هست.

زاغ به روی شاخه نشست و وقتی خبر به راکون کوچولوی سفیدرسید او به درون کلبه دوید وخبر مسابقه کیک رو به مادرش داد. و از مادرش خواست تا مثل هر سال ازطرف همه راکونهابهترین کیک رو درست کنه. آخه کیک مادر راکون کوچولو توی تمام جنگل معروف بود، و هر کسی که تولدش بود مادر راکون سفید براش کیکی با طعم میو ه ای ک خودش دوست داشت رو ترتیب میداد.

راکون کوچولو برای مسابقه، کیک توت فرنگی رو به مادرش پیشنهاد داد و مادرش بهش قول داد که براش کیک توت فرنگی درست کنه.

چند روز گذشت و گذشت و هوا ابری شد. ابر سیاهی در آسمان قرار گرفت و باران شدیدی شروع به باریدن کرد. چند روز باران پشت هم بارید و بارید. هوا بسیار سرد شده بود ومادر راکون کوچولو پشت سر هم عطسه میکرد.

مادر راکون کوچولو احساس سرماخوردگی میکرد و باران همینجوری ادامه داشت. راکون کوچولو در کنار در ایستاده بود ونگران مریض شدن مادرش بود مادرراکون کوچولو حسابی سرما خورده بود. کوچولو متوجه شد که مادرش بیمار شده تصمیم گرفت از درست کردن کیک توت فرنگی صرفنظر کنه.

اون پیش دوستاش رفت و به دوستاش اعلام کرد که مادرش مریض شده ونمیتونه کیک توت فرنگی درست کنه. راکونها به دیدن مادر راکون کوچولو آمدند و برای اون سوپ گرم درست کردن.

مادر راکون کوچولو همچنان عطسه می کرد. بالاخره راکون کوچولو وقتی میخواست بخوابه تصمیم گرفت فردا بدون درست کردن کیک به مسابقه بره وهمراه دوستاش جشن کیک رو تماشا کنه .

راکون سفید کوچولو، صبح زود بلند شد وبرای مادرش جوشانده گرمی درست کرد. اون میدونست که هر وقت سرما میخوره مادرش از بوته هایی که پایین درخت روییده اند، گلهایی رو می چینه و واسش نوشیدنی مقوی درست می کنه.

راکون کوچولو از مادرش خداحافظی کرد به همراه دوستانش به مسابقه پخت کیک رفت. مسول مسابقه که “شاهین بزرگ” نام داشت از کیک هایی که روی میز گذاشته شده بود، تست کرد کیک اول، کیک سیب بود کیک دوم، کیک گیلاس. به ترتیب هر کدام از کیک ها از یکی از میوه های جنگل بود.

همه اهالی جنگل منتظر بودند تا ببینن امسال کیک چه کسی به عنوان برنده مسابقه اعلام میشه؟ مسئول مسابقه اسم صاحب کیکی رو که از همه بهتربود بر روی کاغذ مینوشت تا پایان مسابقه آن اعلام کند.

ناگهان مسول مسابقه، صدای سگ پشمالو را شنید که گفت:”جناب شاهین ! کیک خانم راکن تازه رسیده من مسئول شدم تا امروز کیک خانم راکن را به مسابقه برسونم. چون خانم راکن مریض بود و تنها راکن کوچولو با دوستاش تونستند تو مسابقه شرکت کنن.”

راکن کوچولو ها که خیلی تعجب کرده بودن با حیرت به آقای شاهین بزرگ نگاه می کردند! آقای شاهین بلافاصله از کیک توت فرنگی که خانم راکن درست کرده بود چشید. اون سرش رو تکون داد و گفت:”بینظیر هست ! ممنونم از خانم راکن. “

اون اسم کیک توت فرنگی رو به عنوان بهترین کیک روی کاغذ نوشت و کاغذ رو به آقای گوزن داد تا بهمه اعلام کنن.

آقای گوزن بهترین کیک، که کیک توت فرنگی خانم راکن بود را اعلام کرد و راکن ها همه با شنیدن انتخاب کیک توت فرنگی به بالا میپرید وخوشحالی میکردن.

همه حیوانهای جنگل به افتخار خانم راکن کف مرتب زدن و به راکن ها تبریک گفتند. سپس همه به سمت کیک ها رفتند وازکیک های همدیگه می خوردن و همدیگر رو تحسین میکردن. راکن با دوستاش یه عالمه کیک خوردن و راکن کوچولو یه مقدار برای مادرش برد.

وقتی راکن سفید به لونه رسید مادرش جلوی در لونه وایساده بود ومنتظر بود تا خوشحالی راکن کوچولو را به خاطر شرکت در مسابقه کیک تماشا کنه. راکن کوچولو همینجور که زنگوله توی گردنش تکون میخورد اومدو محکم پرید توی بغل مادرش!

انقدر مادرشو از خوشحالی فشار داد که یادش رفت یه بشقاب کیک توی دستشه.

وقتی نگاه کرد دید که پشت سر مادرش پرذازکیک خامه ای شده. راکن کوچولو با دیدن این صحنه خودشو انداخت روی شاخه درخت ویه دل سیر خندید.

مادر راکن کوچولو هم که به کارهای راکن کوچولو عادت داشت کلی از کار راکن کوچولو خندید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه